İnternet Arıza

Günlük hayatta karşıltığınız bir çok internet arızası ile ilgili çözümleri sitemizde bulabilir, bulamadıklarınız için ise talep oluşturabilirsiniz.
Bizlere inetnet ile ilgili her konuda soru sorabilir, daha önce sorulan sorular ve cevaplarına DESTEK bölümümüxden ulaşabilirsiniz.

İnternetinizin kurulumu ve kullanımı esnasında karşılaşabileceğiniz tüm sorunlar için www.internetariza.com sizin yanınızda.

İNTERNET HAKKINDA

› ADSL Nedir?

ADSL - Asimetrik Sayısal Abone Hattı ('Asymmetric Digital Subscriber Line') standart bakır telefon telleri üzerinden daha fazla verinin transfer edilmesine imkan vermek için geliştirilmiştir. Asimetrik kelimesi, veri alım ('download') ve veri gönderim ('upload') hızlarının birbirinden farklı olduğunu göstermektedir.
ADSL, internet kullanıcısına minimum 1024/256Kbps, maksimum 16384 / 1024 Kbps arasındaki mevcut tarifelerde alternatif hız seçenekleri sunmaktadır.

› VDSL Nedir?

VDSL ('Very High-bit-rate Digital Subscriber Line') ADSL e çok benzeyen bu DSL teknolojisi, Telefon ve ISDN servislerinin yanında geliş yönünde 55.2 Mbps, gidiş yönünde 19.2 kbps-2.3 Mbps arası hızlarda çoğul ortam trafiği geçirebilmektedir. VDSL'in ADSL den en belirgin farkı iletim mesafesinin azlığındadır. 13 Mbps hız için 1.5 km, 55.2 Mbps için 300 m lik mesafelerden daha öteye erişememektedir. Santraldan gelen fiber hattının sonlandığı bir optik ağ ünitesi (ONU) ile ev ya da işyerine bağlı olan tek bir bakır hat arasında uygulanan VDSL, binanın yakınlarına kadar gelen fiber hattını, evlere eski ya da yeni döşenen bakır hatlar üzerinden bağlamaktadır.

› FİBER İNTERTNET Nedir?

Fiber internet altyapısında, bilgiyi ışık ile aktaran fiber optik kablolar kullanılır. Bu sayede, çok yüksek hızlı geniş bant internet erişimi sağlar.
EN ÇOK TERCİH EDİLEN MODEM
İNTERNET ARIZA
EN ÇOK TERCİH EDİLEN ACCESS POINT
İNTERNET ARIZA